Zawody dla nastolatków

Fitness jest sportem, który cieszy się ogromną popularnością wśród osób w różnym wieku, także wśród nastolatków. Najmłodsi pasjonaci fitnessu mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas organizowanych specjalnie dla nich zawodów i turniejów.

Zawody fitness dla nastolatków organizowane są w wielu miastach Polski, jednak szczególne znaczenie mają Ogólnopolskie Zawody Fitness dla Juniorów, które odbywają się zawsze na początku sierpnia w Warszawie. Mogą wziąć w nich udział wszyscy nastolatkowie, którzy przejdą kwalifikacje regionalne. Do uczestnictwa w zawodach uprawnione są osoby, które ukończyły 14 rok życia, jednak niezbędna jest pisemna zgoda rodziców bądź innych opiekunów prawnych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, wśród których można wymienić odzież i akcesoria sportowe, kompleksy witamin i minerałów oraz inne suplementy diety dla sportowców, odpowiednie dla tej grupy wiekowej. Zawody fitness dla nastolatków to bardzo ważne wydarzenia, ponieważ stanowią one okazję do promocji wśród młodych ludzi tego, a także innych sportów. Często podejmowany jest temat zbyt małej aktywności fizycznej wśród młodzieży. Zawody fitness to znakomita okazja do tego, by udowodnić im, że ze sportu można czerpać wiele przyjemności.

youth-570881_1280

W trakcie zawodów uczestnicy biorą udział wyłącznie w dyscyplinach starannie dostosowanych do ich wieku, co oznacza, że mają zapewnione pełne bezpieczeństwo. Istotne znaczenie ma również fakt, że w tego typu zmaganiach mogą wziąć udział zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.