Zawody fitness dla zaawansowanych

Fitness to sport, z którego można czerpać wiele korzyści, dlatego liczba wybierających go osób jest coraz większa. Podobnie jak w przypadku wszelkich innych dyscyplin, wielu sportowców pragnie sprawdzić swoje umiejętności podczas zawodów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zawodu fitness dla zaawansowanych.

Najważniejszymi zawodami w naszym kraju są Ogólnopolskie Mistrzostwa Fitness, których finał odbywa się zawsze w ostatni weekend sierpnia. Nie każdy może wziąć w nich udział, ponieważ do finału zakwalifikowani zostają wyłącznie zwycięzcy zawodów regionalnych, odbywających się na przełomie lipca i sierpnia. W takich zawodach mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, które do końca czerwca prześlą do organizatora wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz zaakceptują regulamin. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe. Nagrodami pocieszenia są natomiast suplementy diety dla sportowców, na przykład odżywki białkowo-proteinowe oraz preparaty zawierające aminokwasy. Finał zawodów odbywa się zawsze w jednym spośród największych miast Polski, na przykład w Krakowie, Wrocławiu albo Szczecinie.

training-828741_1280

Oprócz Ogólnopolskich Mistrzostw Fitness, w naszym kraju organizowane są także inne zawody oraz turnieje fitness dla zaawansowanych. Przykładem mogą być Trójmiejskie Mistrzostwa Fitness, które odbywają się na przemian w Gdyni, Gdańsku i Sopocie, zawsze w pierwszej połowie lipca. Ważnym wydarzeniem dla wielbicieli tego sportu są również Zawody Fitness w Poznaniu, organizowane od pięciu lat we wrześniu.